Biuletyn Informacji
Publicznej
 
  • Pogotowie ciepłownicze: 993
  • Pogotowie ciepłownicze:993
 
Ciepło systemowe
dla Kalisza
Odpowiedzialni
w biznesie
Sprzyjamy
środowisku

 


Aktualności

           Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

           pełnych wiary, nadziei i miłości.

           Radosnego, wiosennego nastroju,

           serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

           oraz wesołego Alleluja.

 

 


 

  Informujemy, że z dniem 1 czerwca 2017 roku zmienia się szata graficzna faktur. Poniżej prezentujemy nowy wzór faktury.


Kalisz, dn. 10.04.2017 r.

Program sprzedaży ratalnej węzłów cieplnych.


W ramach Programu ENERGA Ciepło Kaliskie oferuje swoim Klientom zastąpienie dotychczasowych źródeł ciepła ciepłem systemowym z miejskiej sieci ciepłowniczej, a nowym nieruchomościom proponuje przyłączenie do sieci. Program jest realizowany poprzez zastosowanie rozwiązań umożliwiających kompleksową realizację inwestycji:

  • wykonanie węzła cieplnego „pod klucz” z możliwością korzystnego finansowania polegającego na rozłożeniu kosztu jego realizacji na miesięczne raty spłacane przez klienta w okresie maksymalnie do 60 miesięcy,
  • wsparcie w zakresie przyłączenia obiektów do miejskiej sieci ciepłowniczej przy zastosowaniu indywidualnej ścieżki decyzyjnej dotyczącej kosztów przyłączenia,
  • dostawa energii dla pokrycia jednego lub kilku rodzajów zapotrzebowania nieruchomości na ciepło (np. na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej lub tylko na potrzeby jednego z wyżej wymienionych świadczeń).

Program skierowany jest do właścicieli nieruchomości, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni mieszkaniowych oraz spółek zarządzających komunalnymi zasobami mieszkaniowymi, dysponujących istniejącymi nieruchomościami lub planujących realizację nowych nieruchomości, których zapotrzebowanie na energię jest nie mniejsze niż  50 kW mocy cieplnej.

Program sprzedaży ratalnej węzłów cieplnych

 


 

W związku zakończeniem inwestycji spółki ENERGA Ciepło Kaliskie Sp. z o.o. związanej z budową instalacji odpylania spalin na Ciepłowni Rejonowej w Kaliszu przy Al. Wojska Polskiego 33, przeprowadzona zostanie również modernizacja ściany budynku głównego Ciepłowni Rejonowej (do 31.08.br). W ramach tej inwestycji, poza pracami murarskimi, wymianą instalacji wywiewno-nawiewnej oraz wymianą stolarki, wykonana zostanie elewacja północno-wschodniej ściany budynku Ciepłowni Rejonowej w technologii „płyty obornickiej”. Realizacja tej inwestycji znacznie poprawi estetykę budynku, ale przede wszystkim istotny jest jej aspekt środowiskowy – modernizacja pozwoli na zastosowanie nowoczesnych materiałów przyjaznych środowisku.

Przed:

 

Po:


 


Kalisz, dn. 10.08.2015 r.

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu dzisiejszym zostało opublikowane ogłoszenie o zamówieniu znak ZN/ECK/401/2015/KCz pn. „Budowa przyłącza sieci cieplnej do budynku ZDZ przy ul. Skalmierzyckiej 2A w Kaliszu” pod adresem:

 

http://www.energa-wytwarzanie.pl/lista-aktualnych-przetargów/1201-budowa-przyłącza-sieci-cieplnej-do-budynku-zdz-przy-ul-skalmierzyckiej-2a-w-kaliszu.html

Załączniki do SIWZ znajdują się w poniższej lokalizacji:

https://chmura1.energa-hydro.pl/public.php?service=files&t=2b2060bc5debb3ee84d0ee9cb5e484bc

 


 

Kalisz, dn. 24.07.2015 r.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż na stronie www.energa-wytwarzanie.pl w zakładce przetargi zamieszczone zostało ogłoszenie dot. postępowania ZN/ECK/380/2015/DK „Usługa ochrony Spółki Ciepło Kaliskie Sp. z o.o. – Ciepłowni Rejonowej zlokalizowanej w Kaliszu Al. Wojska Polskiego 33”.

Termin składania ofert: 06.08.2015 godz. 13:00

Dokumentacja dostępna jest pod adresem:

KLIKNIJ TU

 


Kalisz, dn. 15.04.2015 r.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż na stronie www.energa-wytwarzanie.pl w zakładce przetargi zamieszczone zostało ogłoszenie dot. postępowania ZP/ECK/200/2015/DK ,,Wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy sieci cieplnej w kierunku istniejących kotłowni gazowych w podziale na 2 Częsci".

Dokumentacja dostępna jest pod adresem:

KLIKNIJ TU

Kalisz, dn. 03.04.2015 r.

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym uruchomiony został przetarg ZN/ECK/208/2015/DK „Pełnienie funkcji Inspektorów nadzoru inwestorskiego nad przebudową sieci i urządzeń cieplnych na osiedlach mieszkaniowych w Kaliszu w podziale na 3 Części”

Termin składania ofert: 17 kwietnia 2015 godz. 10:00.

Poniżej link do lokalizacji ogłoszenia:

 

http://www.energa-wytwarzanie.pl/lista-aktualnych-przetarg%C3%B3w/1034-y.html

 


Kalisz, dn. 24.03.2015 r.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż na stronie www.energa-wytwarzanie.pl w zakładce przetargi zamieszczone zostało ogłoszenie dot. postępowania ZP/ECK/13/2015/DK ,,Wdrożenie systemu telemetrii i telemechaniki węzłów cieplnych".

Dokumentacja dostępna jest pod adresem:

KLIKNIJ TU

 


Kalisz, dn. 05.03.2015 r.

 

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż na stronie www.energa-wytwarzanie.pl w zakładce przetargi zamieszczone zostało ogłoszenie o zamówieniu pn. „Zakup i dostawa bonów podarunkowych dla pracowników" znak ZN/EKO/48/2015/KCz.

Dokumentacja dostępna jest pod adresem:

http://www.energa-wytwarzanie.pl/lista-aktualnych-przetargów/1040-zakup-i-dostawa-bonów-podarunkowych-dla-pracowników.html

 


Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż na stronie www.energa-wytwarzanie.pl w zakładce przetargi zamieszczone zostało ogłoszenie pn. „Przebudowa sieci i urządzeń cieplnych na osiedlach mieszkaniowych w Kaliszu w podziale na 5 Części.”

Poniżej link do ww. ogłoszenia.

http://www.energa-wytwarzanie.pl/lista-aktualnych-przetarg%C3%B3w/1034-y.html


 

Kalisz, dn. 03.02.2015 r.

Przetarg ZN/ECK/26/2015/DK „Zaprojektowanie i wykonanie sieci cieplnej z przyłączem do budynku przy ulicy Podmiejskiej 24g – bud. B w Kaliszu”

KLIKNIJ TU

 

 

 

Bieżące informacje dot. obecnie realizowanych zadań w ramach Projektu

nr POIŚ.09.02.00-00-042/10

„Przebudowa miejskiego systemu ciepłowniczego w celu oszczędności energii i ochrony powietrza miasta Kalisza”

 

W bieżącym roku w ramach Projektu POIiŚ realizowane są na terenie miasta Kalisza następujące zadania:

1)    Przebudowa sieci cieplnej w rejonie Ciepłowni Rejonowej – zadanie 1,

2)    Przebudowa sieci cieplnej na os. Czaszki – zadanie 2,

3)    Przebudowa sieci cieplnej na os. Dobrzec – etap I-IV i VII,

4)    Przebudowa sieci cieplnej na os. Korczak,

5)    Modernizacja węzła cieplnego w budynku Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Robotniczej 5.

W miesiącu sierpniu zakończono prace budowlane związane z  przebudową sieci ciepłowniczej w rejonie Ciepłowni Rejonowej oraz modernizacją węzła
w Szkole Podstawowej nr 7, natomiast w miesiącu wrześniu zakończono prace na os. Czaszki. Nadal trwają prace odtworzeniowe związane
z zadaniami na os. Korczak i na os. Dobrzec.

 

Poza Projektem POIiŚ obecnie toczą się także prace związane
z przebudową sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Górnośląskiej  oraz przy ul. Legionów. Prace te zostały zaplanowane na rok 2015, jednak ze względu na przebudowę tych ulic realizowaną przez Zarząd Dróg Miejskich, prace te zostały przyspieszone. 

 

 

 

 
Energa Ciepło Kaliskie Sp. z o.o.
ul. Torowa 115
62-800 Kalisz
www.energa-cieplokaliskie.pl tel. 62 500 28 00 / fax: 62 763 22 34
e-mail: cieplokaliskie@energa.pl

 

Projekt i wykonanie Arkomp